(0)
2021 / 09 / 13

AGRICONT projekto lietuvių susitikimas

Rugsėjo 10 dieną turėjome dar vieną AGRICONT projekto susitikimą, kurio tikslas buvo suvesti projekte dalyvaujančias Lietuvos organizacijas bei asociacijas su smulkiais kaimo turizmo verslininkais. Tokį patį susitikimą savo šalyje surengė ir Gruzijos partneriai su savo atrinktomis organizacijomis.

Renginį pradėjome nuo trumpos LKTA prezidentės kalbos bei projekto pristatymo. Vėliau sekė dalyvaujančių organizacijų prisistatymai. Smulkūs kaimo turizmo verslininkai papasakojo apie savo veiklas ir apie tai, su kokiomis problemomis jie susiduria kasdieniuose darbuose bei kaip didesnės, tokius verslininkus vienijančios organizacijos, galėtų jiems padėti.

Renginio metu buvo skirta daug laiko neformaliam bendravimui, po kurio sekė bendros diskusijos ir klausimų sesija.

Didžiausia stebima problema kaimo turizmo apgyvendinimo sektoriuje yra ta, kad daugelis dirbančiųjų yra vyresnio amžiaus žmonės ir jiems labai sunku eiti koja kojon su naujausiomis technologijomis. Pasiūlytas sprendimas šiai problemai – daugiau mokymų ar individualių konsultacijų. Tačiau ekspertų žinios ir darbas yra menkai vertinami, smulkūs verslininkai už konsultacijas bei kitą pagalbą nėra linkę mokėti. Be to, jei smulkūs verslininkai prisijungia prie asociacijų, jie tikisi, kad visą pagalbą gaus nemokamai. Tokiais atvejais išsilaikyti asociacijoms yra labai sunku, pritraukti naujų narių – taip pat.

Susitikimo metu pastebėta dar viena problema. Daugeliui verslininkų sunku pasivyti nuolat kintančias COVID-19 pandemijos taisykles. Jie norėtų gauti nuolat atnaujintą informaciją „žmonių kalba“.

Smulkūs verslininkai atkreipė dėmesį, kad daugelis asociacijų nėra pakankamai aktyvios ir trūksta informacijos apie jų veiklą ir narystės teikiamą naudą. Kita medalio pusė – ne visuomet smulkūs verslininkai turi noro ir laiko įsitraukti į didesnių organizacijų veiklas. Tokiu atveju abipusės naudos pasiekti neįmanoma.

Visi susitikimo dalyviai sutarė, kad apsvarstys iškeltas problemas, pagalvos joms sprendimo būdų ir kitame susitikime toliau tęs diskusiją apie tai, kaip vieni kitiems galėtų padėti.

Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį ir yra pilnai jo atsakomybė, todėl Europos sąjunga negali būti laikoma atsakinga už pateiktą informaciją ir bet kokį jos naudojimą.


On 10th of September we had another AGRICONT project meeting aimed at bringing together the organizations involved in the project with small rural tourism entrepreneurs.
During the event, all organizations introduced themselves and told them what problems they face, what they expect from the project and what kind of partnership they are looking for. After these presentations, a lot of time was devoted to informal communication, joint discussions and a question session.
During the discussions, we identified a number of problems - the aging rural tourism accommodation sector, which reduces the possibility to use the full potential of the latest technologies. Uncertainty and constantly changing information about the COVID-19 pandemic, which is difficult for every rural tourism entrepreneur to follow personally and so on.
All participants agreed to consider the issues on their own, think of ways to take care of them, and continue the discussion at the next meeting on how they could help each other.
 
The content of this publication represents the views of the author only and is her sole responsibility; it cannot be considered to reflect the views of any body of the European Union. The European Commission does not accept any responsibility for use that may be made of the information it contains.
Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais
2022 / 08 / 10

Susipažinkite su naujausiais Žygių projekto leidiniais

Pristatome naujausius mūsų projekto  "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) lankstinukus ir leidinius.
Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus
2022 / 08 / 04

Užsienio turizmo atstovai aplankė Miško bei Jūrų takus

Šią savaitę turėjome svečių iš Suomijos ir Lenkijos. Suomijos kaimo turizmo asociacijos atstovai "Lomalaidun" ir Lenkijos turizmo draugijos bei žygeivių asociacijos atstovas "PTTK" atvyko į Lietuvą susipažinti su Miško bei Jūrų takais. Surinktą informaciją apie maršrutus jie parveš į savo &s...
Oficialu – Miško takas atidarytas!
2022 / 05 / 23

Oficialu – Miško takas atidarytas!

Praėjusios savaitės pabaiga mums buvo labai svarbi ir įsimintina! Mes, kartu su partneriais, oficialiai atidarėme Miško taką!
Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“
2022 / 05 / 06

Įvyko žurnalistų turas skirtas projektui „Miško takas“

Gegužės 4 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo projekto "Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje" (Hiking project) viešinimo turą žiniasklaidos atstovams bei kelionių organizatoriams.
Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Pėsčiųjų maršrutai: nauda keliautojams, nauda bendruomenėms, nauda ekonomikai“!
2022 / 05 / 05

Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Pėsčiųjų maršrutai: nauda...

KVIEČIAME DALYVAUTI KONFERENCIJOJE „PĖSČIŲJŲ MARŠRUTAI: NAUDA KELIAUTOJAMS, NAUDA BENDRUOMENĖMS, NAUDA EKONOMIKAI“! Kada: 2022 m. gegužės mėn. 20 d. Kur: Viešbutis VICTORIA, Miško g. 11, Kaunas, Lietuva
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2022
2022 / 05 / 03

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2022

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2022.
2022 m. balandžio 27 d. įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas bei kaimo turizmo sezono atidarymo šventė
2022 / 04 / 28

2022 m. balandžio 27 d. įvyko pakartotinis Visuotinis narių...

2022 m. balandžio 27 d. turėjome dvigubą šventę - įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas bei XXV-ojo kaimo turizmo sezono atidarymo šventė.
Gerosios praktikos vizitas Latvijoje
2022 / 04 / 25

Gerosios praktikos vizitas Latvijoje

Balandžio 20-23 d. svečiavomės Latvijoje, kur vyko Miško tako projekto gerosios praktikos vizitas.  
2022 m. balandžio 27 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2022 / 04 / 07

2022 m. balandžio 27 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių...

2022 m. balandžio 6 d. neįvykus Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) visuotiniam narių susirinkimui, pakartotinis LKTA visuotinis narių susirinkimas įvyks 2022 m. balandžio 27 d. 10 val. sodyboje - viloje „Karališkis“ (Antaplaštakio k., Kurklių sen., Anykščių r.). Registracijos pradžia 9:30 val.  
Kviečiame dalyvauti akcijoje "Atviros dienos kaime 2022"
2022 / 04 / 06

Kviečiame dalyvauti akcijoje "Atviros dienos kaime 2022"

Informuojame, kad jau patvirtinome akcijos "Atviros dienos kaime 2022" datas. Šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys įvyks šių metų RUGSĖJO 9-11 d.!
Partneriai