2012 / 07 / 20

Fotografijų paroda "Dzūkijos žiedai"

Liepos 18 d. į Pamerkių kaime esančią Laimos ir Kosto Mačionių sodybą „Grikucis“ rinkosi fotografijos meno gerbėjai.

Čia vyko Valkininkų Švc. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios klebono Broniaus Krakevičiaus fotografijų parodos „Dzūkijos žiedai“ atidarymas. Įžanginį žodį tarė kompozitorius Mielupio kaimo gyventojas Juozas Širvinskas. Jis pasidžiaugė darbščiais ir išmoningais sodybos šeimininkais, vis prisigalvojančiais visokiausių įdomybių. Smuikininkas Gediminas Dalinkevičius taip pat pasidalino savo prisiminimais apie šią sodybą. O jo atliekami kūriniai renginiui suteikė dvasingumo ir iškilmingumo.

Parodos atidarymo ceremonija buvo netradicinė tuo, kad vietoj juostelės kirpimo buvo pjaustomas ypatingai skanus grikinis pyragas. Jį pjaustė klebonas Bronius Krakevičius ir sodybos šeimininkė Laima Mačionienė. Parodos atidarymo kalboje autorius papasakojo apie fotografavimo darbus, gėlių pavadinimų paieškas. Kalboje netrūko ir šmaikščių istorijų.

Šalia nuotraukų buvo galima išvysti ir gyvai atrodančius „Dzūkijos žiedus“. Laima Mačionienė buvo surinkusi gyvų gėlių puokštę. Visi parodoje eksponuojami augalai turi ir gydomųjų savybių. Apie jų teikiamą naudą visi norintieji galėjo susipažinti informacinėje medžiagoje.

Šis renginys buvo ypatingas ir tuo, kad susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti Mielupio ir Žarkauskų moterų dainų. Juk ne taip dažnai šiandien susibūrimuose gali išgirsti dainuojančius žmones.

Kadangi klebonas sodybos šeimininkams padovanojo šios parodos nuotraukas, todėl į sodybą atvykę svečiai turės galimybę susipažinti su Dzūkijoje augančiais vaistingaisiais augalais, o šiltuoju metų laiku jų prisirinkti ir išsidžiovinti.

Laima ir Kostas Mačioniai nori, kad tai taptų tradicija, kas mėnesį suorganizuoti sodyboje po vieną renginį kaimo bendruomenei.

 

 

Informaciją pateikė sodybos „Grikucis“

šeimininkė Laima Mačionienė

Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme
2019 / 03 / 19

Atviros dienos kaime – gyvos tradicijos ir paveldas agroturizme

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos k...
Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2019 / 03 / 14

Kovo 12 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!
2019 / 03 / 07

Utenos rajonas pradeda ruoštis kaimo turizmo sezono atidarymui!

2019 m. kovo 6 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas drauge su direktore Diana Dubatauskiene vyko į Uteną, kur planuojamas šių metų kaimo turizmo sezono atidarymas.
Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2019 / 03 / 01

Šaukiamas pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

2019 m. kovo 12 d. (antradienį) Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų konferencijų salėje (Universiteto g. 8a, Akademijoje, Kauno r.) vyks pakartotinis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val., susirinkimo pradžia - 11 val.
Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio keliautojams
2019 / 02 / 11

Išleidome kelionių vadovą kelionių organizatoriams bei užsienio...

Besibaigiant dar vienam Interreg programos projektui „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje – Lietuvoje“ išleidome dar vieną leidinį.
Išleistas žemėlapis "Paveldo sodai"
2019 / 02 / 08

Išleistas žemėlapis "Paveldo sodai"

Lietuvos kaimo turizmo asociacija įgyvendinant projektą „Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“  buvo išleistas naujas žemėlapis "Paveldo sodai".
Pradėtas įgyvendinti projektas "Tradicinių lietuviškų amatų gidas"
2019 / 02 / 01

Pradėtas įgyvendinti projektas "Tradicinių lietuviškų amatų...

Lietuvos kaimo turizmo asociacija pradeda įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas". Projekto tikslas - vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Atraskime senuosius sodus bei parkus Lietuvoje ir Latvijoje
2019 / 01 / 31

Atraskime senuosius sodus bei parkus Lietuvoje ir Latvijoje

Sausio 25 d. Litexpo parodų rūmuose Tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR metu Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su partneriais pristatė Interreg programos projekto „Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ (HERITAGE GARDENS) Nr. LLI-181 rezultatus.
Projekto „Agroturizmo paveldas“ rezultatai pristatyti tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“
2019 / 01 / 29

Projekto „Agroturizmo paveldas“ rezultatai pristatyti tarptautinėje...

2019 m. sausio 18–27 d. Berlyne vyko 84-oji tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“.
Vietinio turizmo tyrimo rezultatai
2019 / 01 / 25

Vietinio turizmo tyrimo rezultatai

2018 m. gruodžio 17 d. Valstybinis turizmo departamentas pristatė naujausias žinias apie vietinį turizmą Lietuvoje.