(0)

Metodologijos

Įgyvendinant European Green Belt projektą „Ekoturizmo sprendimai smulkiems kaimo verslininkams Europos žaliojoje juostoje Lietuvoje“ drauge su išoriniais ekspertais parengėme dvi metodologijas - pirmoji skirta smulkiesiems verslininkams, kuri yra tarsi vadovas, padedantis įsivertinti ir patariantis kaip plėtoti ekoturizmo paslaugas, naudojant tvarius gamtos išteklius ir ekosistemomis pagrįstus metodus. Antroji metodologija skirta turistams, norintiems pradėti keliauti tvariau.

Ekoturizmas yra viena iš sparčiausiai augančių darnaus turizmo rūšių. Šiuolaikinis turizmas jau sunkiai įsivaizduojamas be darnaus požiūrio į keliones, o ekoturizmas laikomas vienu iš geriausių būdų skatinti darnų regionų vystymąsi. Ekologinio turizmo plėtra gali būti naudinga plėtojant vietos ekonomiką ir visuomenės vystymąsi, taip pat saugant aplinką. Norint plėtoti šią turizmo rūšį, reikalingas integruotas suinteresuotųjų šalių požiūris, apimantis ekonominius, aplinkosauginius ir etinius procesus.

Pastaraisiais metais ypač išaugo susidomėjimas ekoturizmu. Keliautojai ieško būdų keliauti tvariau, ieško turizmo industrijos nepaliestų vietų ir unikalių patirčių. Ypač išpopuliarėjo turistų noras „pagyventi kaip vietiniam“: užsiimti ta veikla, kuria užsiima vietiniai gyventojai, lankytis vietinių gyventojų pamėgtose vietose ir valgyti vietinių gyventojų gaminamą maistą. Toks turizmas minimaliai veikia vietinės aplinkos ir gyvenimo būdo pokyčius, o kartu turi teigiamos įtakos vietos bendruomenių puoselėjimui ir regionų gyvybingumo išsaugojimui.

Tad pristatome dvi metodologijas, kurios padės kurti tvaresnes turizmo paslaugas bei paskatins turistus rinktis ekologinio turizmo paslaugų teikėjus:

PASLAUGŲ ATITIKIMO EKOTURIZMO KRITERIJAMS VERTINIMO IR VYSTYMO METODIKA TURIZMO PASLAUGŲ TEIKĖJAMS

KAIP KELIAUTI TVARIAI? PATARIMAI PRADEDANČIAJAM EKOTURISTUI

 

Šis projektas įgyvendinamas gavus Europos Sąjungos projekto BESTbelt finansinę paramą. Už šio projekto turinį atsako tik Lietuvos kaimo turizmo asociacija ir jokiu būdu negalima laikyti, kad jis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

 

 

 

Partneriai