(0)

Vinetu kaimas

Akcijos „Atviros dienos kaime" dalyvis!

„Vinetu kaimas“ - tai aktyvaus laisvalaikio ir harmoningo poilsio kaimas įsikūręs Klaipėdos rajono Kretingalės seniūnijoje, Dangės upės slėnyje. Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas puoselėjančiame kaime įkurtas gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi.

Vinetu kaimas – tai aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio kaimas. Jo svečiai gyvena autentiškose indėnų palapinėse tipi, ar mediniuose nameliuose, maitinasi sveiku, palaimintu maistu, prausiasi lauko pirtyje, laisvę atranda jodami žirgais, besiirdami baidarėmis, kūrybos kibirkštį įžiebia muzikuodami, kurdami rankdarbius, kovos dvasią pažadina lankų mūšiuose ir dalyvaudami senovinių ginklų turnyruose, mėtydami kirvius – tomahaukus, ietis ar šaudydami iš lanko į taikinius.

„Vinetu kaime“ rengiamos edukacinės patyriminės ekskursijos vaikų ir suaugusiųjų grupėms, kurių metu supažindinama su spalvinga Amerikos indėnų kultūra, istorija ir papročiais, išbandomos archainių ginklų galios, atskleidžiamos legendų paslaptys, organizuojami ritualai ir interaktyvūs praktiniai užsiėmimai Motulės Gamtos ir Didžiosios Dvasios prieglobstyje.

Vinetu kaime įkurtas indėnų muziejus, kuriame pristatomas per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija: rankdarbių, meno ir juvelyrinių dirbinių, archainių ginklų, trofėjų, toteminių stulpų, muzikos instrumentų, aprangos ir puošybos detalės, senovinės nuotraukos, paveikslai ir kitų artefaktų.

Pristatoma indėnų pirtis inipi ir jos teikiama nauda, prakaito apsivalymo ceremonija.

Vinetu kaime gyvena daug gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių ir kitų gyvūnų. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti su žirgais.

Neatsiejama kultūros dalis yra maistas. Indėnų užkandinėje patiekiami tradiciniai indėnų virtuvės patiekalai ir gėrimai, pagaminti čia esančioje virtuvėlėje.

Indėniška tematika organizuojamos vaikų išleistuvių šventės, gimtadieniai suaugusiems ir vaikams, rengiamos vasaros stovyklos, vyksta kasmetinės gamtos šventės, festivaliai visai šeimai. Taip pat - įmonių, bendruomenių, giminių ar bendraklasių susitikimai, sąskrydžiai bei kiti renginiai.

Būtina išankstinė registracija +37060204009.

Partneriai