(0)

Tašų dvaras

Istorinis Tašų dvaro centras yra Alandės (Telsės) upės slėnyje prie Tašų ežero. Dabartinį centrinį pastatą formavo fon Korfų šeima. Dvaras pastatytas 1734 m. Pastate išlikę vertingi baroko stiliaus židiniai, iš Gotlando smiltainio suformuotas pagrindinio įėjimo portalas, originalios akmens plokščių grindys halėje, parketas, sienų plokštės, XIX a. pradžios lauko durys, langai, laiptai ir kt. detalės. Už dvaro pietinėje pusėje įveistas taisyklingos formos baroko stiliaus sodas, kuriame buvo sodinamos istorinių veislių obelys. Šalia sodo atnaujintas dvaro parkas su romantizmo stiliaus tvenkiniu. Parke tarp didingų, aukštų uosių įsiterpia alyvų, sausmedžių, žalčialunkių krūmai. 

Tašų dvarą galima aplankyti iš anksto užsiregistravus. Už apsilankymą renkama parama. Jūsų laukia 1–2 valandų pasivaikščiojimas po dvarą, sodą ir parką. Šeimininkas papasakos apie Tašų dvarą bei aplinkinių artimiausių dvarų istoriją, istorinių sodų kūrimo principus Europoje ir jų taikymą, formuojant Tašų dvaro sodą, parką bei želdynus.

Už dvaro pietinėje pusėje įveistas taisyklingos formos baroko stiliaus sodas. XIX a. pradžioje, pagal išlikusį sodo planą. Taip pat buvo atkurtas obuolių sodas, sodinant Kuržemei būdingų istorinių veislių obuolių vaismedžius. Vakarų pusėje buvo nedidelis (1,8 ha) angliško tipo kraštovaizdžio sodas, pasodintas XIX a. pr., bet tapęs eklektišku XIX a. pab.

Partneriai