(0)

Sodyba „Prie šaltinio“

Sodyba unikali tuo, kad jos istorija siekia 1924-uosius metus, o pirtis veikia nuo 1940-ųjų metų ir ilgą laiką buvo vienintelė visoje apylinkėje. Sodybą sudaro trys pastatai ir visi jie turi savo istoriją:

Klėtelė – šiam pastatui apie 100 metų. Išsaugoti unikalūs originalūs laiptai, durys, sienos, sijos, stalas, kėdės. Sumūrytas senoviškas plytų židinys, viduje yra nedidelė virtuvėlė. Stiklinė terasa (šildomos grindys), iš kurios atsiveria vaizdas į Žvelsos slėnį, užburia, leidžia atsikvėpti ir užsimiršti.

Senoji troba – tarp dviejų šlaitų pastatyta Senoji troba (pirmieji pamatai šioje vietoje stovėjo nuo 1932 metų) Žvelsos kraštovaizdžio draustinyje šiandien šilta ir jauki, laukia tų svečių, kurie vertina senojo kaimo aplinką. Pastatą juosia senas obelų sodas, senų eglių ir ąžuolų giraitės šlamesys. Nuolat girdisi šaltinio čiurlenimas. 1926 metais šį šaltinį atrado senelis Antanas Kundrotas ir čia pastatė pirmąją pirtį Lapių apylinkėse. Ja Antrojo pasaulinio karo metais ir pokario metu naudojosi vokiečių bei rusų kareiviai. Senoji troba unikali pratekančiu tyro šaltinio vandeniu, kurį galima gerti, o po pirties nuostabūs potyriai aplanko įšokus į šaltinio baseiną.

Didžioji troba – naujausias sodybos pastatas (veikia nuo 2013 m.) yra tradicinės žemaitiškos dviejų galų trobos atitikmuo. Viduje sumūryta molinė senoviška duonkepė krosnis, kurioje galima kepti duonos gaminius ir gaminti kitus nacionalinio paveldo patiekalus. Virtuvėje įrengta senoviška malkom kūrenama viryklė, ant kurios galima neįprastai ruošti maistą. Šioje troboje galima lepintis lietuviška pirtimi. Ji neįprasta tuo, kad akmenys kaitinami atskiroje patalpoje. Dėl to pirtyje nesudeginamas deguonis ir galima jausti komfortą.

Sodybos šeimininkas taip pat organizuoja turistinius žygius vaizdingais Minijos ir Žvelsos slėniais pėsčiomis. Turistinio žygio baidarėmis ir kanojomis metu yra galimybė susipažinti su didžiausia Žemaitijos upe Minija. Ekstremalus plaukimas organizuojamas rudenį, pavasarį ir žiemą Žvelsos upe. Nebrangus ir aktyvus poilsis visai šeimai, puiki išvyka organizuojantiems ekskursijas gamtoje. Aprūpinama gelbėjimosi liemenėmis, žemėlapiais ir maršrutų aprašymais, nuvežama ir parvežama į vietą.

Partneriai