(0)

Mokslininkų sodyba

Sodyba siūlo pasivaikščiojimus, žygius po miškus, Praviršulio pelkę, piliakalnius. Norintiems apsistoti - nakvynė senovinėje sodyboje. Svečiai gali pasimokinti kepti duoną, raugti varškę, pasigardžiuoti kanapių arbata, duona su kanapine druska ar medumi, paragauti avienos. Sodyboje laikomi žemaitukai ir avytės, galima su jais pabendrauti.

Sodyba rengia įvairias šventes lauke, Lietuviškas senovines šeimų apeigas. Gamina dirbinius iš molio, mokina groti lietuviškais muzikos instrumentais ir dainuoti lietuviškas sutartines.

Dr. Daiva Šeškauskaitė - dainų atlikėja, muzikantė, lektorė, apeigų vedėja ir renginių organizatorė veda lietuviškas apeigas, šventinimą, įsirašymą į merginas, vyrus, vardynas, sužadėtuves, žiedynas, vestuves, šermenis. Įvairiomis progomis koncertuoja, veda užsiėmimus, paskaitas apie lietuvių gamtos tikėjimą, pasaulėžiūrą, pasaulėjautą, mitologiją, jaunimo ir porų problemas.

Mokslininkai kviečia praleisti laisvalaikį miške, pelkėje, susipažinti su augalais, laumžirgiais. Dvi dienas tapti senaisiais lietuviais, pasinerti į švenčių apeigų pasaulį. Išmokti nors vieną lietuvišką dainą ir sutartinę. Išmokti groti nors vienu lietuvišku instrumentu. Pabūti pirmą kartą pagonių šventės dalyviu. Pagydyti sielą ir kūną. Paragauti kanapių ir gamtos teikiamų produktų. Galėsite įsigyti kanapių produktų, avienos. Eisite į žygį, miegosite gamtoje, daržinėje ar name. Pasimėgausite pirties apeigomis.

Partneriai