(0)

Burbiškio dvaras ir parkas

Kultūrinis objektas:

Poilsiaudami Radviliškio rajono kaimo turizmo sodyboje apsilankykite Burbiškio dvare, kuris garsėja savo įvairiaspalvėmis tulpėmis ir šių gėlių žydėjimo švente. Čia 1991 m. įkurtas Daugyvenės kultūros istorijos muziejus.

Rūmai, kuriems būdingas neoromantizmo ir neogotikiniai architektūrinių stilių elementai, suklestėjo valdant Baženskių giminei. Jo parką puošia Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytauto ir poeto Adomo Mickevičiaus paminklai, Šv. Mergelės Marijos skulptūra, didingi vartai bei liūtų skulptūromis papuoštas tiltas. O pastatai suformuoti taip, kad jų ansamblis sudaro didelį uždarą kiemą, kuris primena apsuptą sienų pilį.

Paveldo sodas:

Centrinėje parko dalyje yra 3 ha tvenkinys su 15 salų, 11 tiltų ir tiltelių. Nuo 2000 metų čia organizuojamos tulpių žydėjimo šventės, kurių metu eksponuojama apie 300 rūšių tulpių.

Trejose dvaro teritorijos vietose yra išlikę vaismedžių sodų fragmentai. Didžiausias ir vertingiausias sodas yra toliau nuo dvaro pastatų. Čia pasodintos 7 vaismedžių eilės, kuriose buvę po 14 vaismedžių. Daugelis jų išnykę, tačiau likę vaismedžiai yra neblogos būklės, t.y. „Antaninio“, „Sierinkos“, „Koštelės“ obelų veislės.

Partneriai