(0)

Alytaus piliakalnis

Pailsėję Alytaus rajono kaimo turizmo sodyboje aplankykite Alytaus piliakalnį. Jį iš vakarų ir šiaurės vakarų juosia Alytupio slėnis, o iš pietų – Nemunas.

Vietovė yra apipinta įvairiausiomis legendomis. Vienoje iš jų pasakojama tragiška meilės istorija iš kurios gimė miesto vardas. Legenda pasakoja apie kadaise gyvenusius Mirgrausėle ir Alyta, kurie buvo pamilę vienas kitą. Mirgrausėlei buvo skirta būti vaidilute, o Alytai – kariu. Kuomet pilį užpuolė kryžiuočiai, Alyta narsiai kovojo ir ištrūko gelbėti savo mylimosios, kuri tuo metu ant Gabijos kalnelio kurstė šventą ugnį. Paslėpęs Mirgrausėlę, vyras grįžo į kovą ir žuvo. Moteris sužinojusi apie mylimojo mirtį graudžiai verkė, o jos ašaros it upelis tekėjo į Nemuną. Anot pasakos, dar iki dabar teka Mirgrausėlės ašaros į upelį. Taip pat yra tikima, jog upelio vanduo padeda įsimylėti arba stipriau pamilti.

Kaip ir pasakojama legendoje, čia stovėjo Alytaus pilis, kurios apylinkes 1377 ir 1382 m. niokojo kryžiuočiai. Nuo jo atsiveria puiki miesto panorama. Greta įrengta poilsio zona su pavėsinėmis, laužavietėmis, vaikų žaidimo aikštelėmis ir pasivaikščiojimo takais, vedančiais iki Klebono akmens.

Nuotraukos šaltinis © lt.wikipedia.org

Partneriai