(0)

Adomynės dvaras

Adomynės dvaras – gražus ir retas romantiškojo klasicizmo medinės architektūros paminklas, įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių registrą, išsaugojęs savo autentiką. Manoma, kad pastatytas vietinių meistrų rankomis XIX a. pradžioje. Šiuo metu dvaras restauruotas, išlikusios koklinės krosnys, duonkepė, freskos, filinginės durys su metaliniais apkaustais, ornamentuoto parketo grindys.

Dvarą garsina tik čia kepamos Lietuvos kulinarinio paveldo sertifikatą turinčios Adomynės „Pagrabinės“ bandelės, bendruomenės vedamos edukacinės programos. Vietos gidė čia jus supažindins su painiomis dvariškių gyvenimų istorijomis, jaukiai sutvarkytame parke galėsite grožėtis funkcionaliomis skulptūromis, o persikėlę pontoniniu plaustuku į Meilės alėją – prisėsti ant Bučinių suoliuko, sulaukti meilės deivės Mildos palaiminimo. Dvaro ansambliui priklauso ir šimtametė Adomynės Švč. M. Marijos vardo banyčia, kurią užsisakę gido paslaugą galėsite aplankyti.

Mes Jums siūlome kelionę į beveik nepažeistą ir neužterštą, vietos gyventojų labai saugomą objektą, kuriame galėsite susipažinti su vietinės kultūros gamtos bei medinės architektūros paveldu, nedarant neigiamo poveikio aplinkai ir sudarant socialinės ekonominės veiklos galimybes vietiniams gyventojams.

Partneriai