(0)

Muziejai Vilniaus rajone

Liubavo dvaro malūnas – muziejus

 Netoli Vilniaus esantis Liubavas – vienas seniausių Lietuvos dvarų, įsikūręs vaizdingoje vietovėje prie Gerėjos upės, dabar vadinama Žalesa. Jau 1546 metais Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto dvaro iždo knygoje detaliai aprašyti tuo metu remontuoti Liubavo tvenkiniai. Per daug šimtmečių Liubavo dvaras išgyveno didžiules permainas – kadaise jo teritorijos siekė net Siesarties ežerą, o sovietmečiu jis patyrė nemenkus išbandymus.

Europos geografinis centras

 1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai pateikė Europos geografinio centro apibrėžimą ir, naudodamiesi moksliniu gravitacijos centrų metodu, nustatė, kad šis centras yra į Šiaurę nuo Vilniaus (26 km.), važiuojant Molėtų kryptimi, šalia Purnuškių kaimo.

 Vilniaus krašto etnografinis muziejus

 Vilniaus krašto etnografinis muziejus (VKEM) Nemenčinėje darbą pradėjo 2000 m. vasario 06 dieną. Šios įstaigos steigėjas yra Vilniaus rajono savivaldybė. Muziejaus veiklos tikslas - kaupti, saugoti ir eksponuoti daugiatautės Vilniaus rajono kultūrinės terpės materialinį ir dvasinį reliktą. Čia yra nuolatinės ekspozicijos ir laikinų parodų salės.

Vladislavo Sirokomlės muziejus Bareikiškėse

Netoli Vilniaus, Bareikiškių kaime, yra XIX a. dvarelis. Jame 1853-1861 metais gyveno poetas V. Sirokomlė. Poeto gyvenimo metai, praleisti Bareikiškių dvarelyje, buvo patys kūrybingiausi. Būtent čia Vladislavas Sirokomlė sukūrė dvidešimt keturis savo kūrinius. Bareikiškių dvarelyje veikia muziejus, turizmo informacijos centras, yra vieta palapinėms pasistatyti ir lauko amfiteatras, skirtas poezijos mėgėjams.