(0)

Piliakalniai ir kalvos Vilniaus rajone

Bernotų piliakalnis

Piliakalnis randasi Bernotų kaime, Girijos ežero rytiniame krante. Netoli piliakalnio Europos geografinis centras. Kalvą iš vakarų juosia ežeras, iš pietų ir pietvakarių – Girijos upelio slėnis. Į šiaurę nuo piliakalnio yra senovės gyvenvietės liekanų.

 Bradeliškių piliakalnis

Stūkso prie Bradeliškių kaimo, Dūkštos kairiajame krante. Iš visų Neries regioninio parko teritorijoje esančių piliakalnių, šis buvo apgyvendintas ilgiausiai. Bradeliškių piliakalnis, kartu su šalia esančiu Buivydų piliakalniu, sudarė dalį Kernavės ir Vilniaus gynybinės sistemos.

Buivydų piliakalnis

Randasi prie Buivydų kaimo (Neries regioninis parkas), Dūkštos dešiniajame krante. Piliakalnį iš trijų pusių supa Dūkštos slėnio daubos, apaugusios šimtamečiais ąžuolais, o iš pietryčių nuo gretimų aukštumų jį skiria du grioviai ir pylimai. Į pietus nuo piliakalnio yra išlikusios senovės gyvenvietės liekanos.

 Maišiagalos piliakalnis

Piliakalnis yra Maišiagalos pietvakariniame pakraštyje. Dar vadinamas Bonos pilimi. Piliakalnis apaugęs retais lapuočiais medžiais, pietvakarinėje papėdėje pastatytas akmeninis paminklas, šiauriniame šlaite įrengti laiptai. Manoma, kad čia stovėjo medinė Maišiagalos pilis priklausiusi vidiniam Vilniaus apsaugos pilių žiedui.

Naujosios Rėvos piliakalnis

Randasi Neries regioniniame parke. Piliakalnis įrengtas aukštame Neries pakrantės iškyšulyje. Pasakojama, kad šiame kalne nuskendusi rusų bažnyčia. Žmonės esą rasdavo ant kalno šlaitų ratu išmintus takus ir matydavo tais takais einančias procesijas, girdėdavo iš po žemių sklindantį varpų skambesį. Šiuo metu piliakalnį prižiūri Neries regioninio parko direkcija. Įrengti mediniai laiptai, vieta iškyloms, tvarkomi šlaitai, įrengtos informacinės lentos, automobilių stovėjimo aikštelė.

 Nemenčinės piliakalnis  

Stūkso Nemenčinės miesto šiaurinėje dalyje. Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, Nemenčios dešiniajame krante, santakoje su bevardžiu upeliu. Piliakalnis dar žinomas ir Piliakalnio vardu. Piliakalnyje stovėjo Nemenčinės žemės pilis.

Pilaitės piliakalnis

Įsikūręs miške, Sudervėlės upelio kairiajame krante, prie pat Pilaitės dvaro. Šalia stūkso kitas nežinomos kilmės piliakalnis, kuris vadinamas Kryžiuočių kapais, kas mena, jog čia vykdavo mūšiai su kryžiuočiais.

Partneriai