(0)

Muziejai Telšių rajone

Žemaičių muziejus ,,ALKA“
Muziejus randasi Telšiuose. Tai kraštotyrinio pobūdžio muziejus. Jame kaupiami etnografijos, archeologijos rinkiniai, liaudies taikomosios ir vaizduojamosios dailės kūriniai, istorijos rinkiniai, dvarų kultūros palikimas.

Žemaitijos kaimo muziejus
Šiame muziejuje, kuris randasi Masčio ežero pakrantėje, šiuo metu eksponuojami 16 autentiškų XIX a. pab.–XX a. pr. pastatų, kurie yra suskirstyti į tris sodybas ir visuomeninį sektorių. Visi pastatai įrengti taip, kad jų ekspozicijos atskleistų to meto valstiečių gyvenseną, aplinką ir buitį.

AJonušo žemaitiška-japoniška-kiniška sodyba-muziejus
Čia galima pamatyti seniausios pasaulyje Horiudži šventyklos pagodos maketą, No teatro kaukės Okame kopiją, kabukio, japonų teatro, sceninius vaizdus. Taip pat yra Fudži kalno papėdėje arbatos gėrimo namelis, budos Amidos, šv. vienuolio skulptūros ir kiti senosios Japonijos kultūros simboliai. Kadangi muziejus apima ir Kinija, čia galima rasti apie 30 Kinijai būdingų pastatų maketų: Konfucijaus šventyklą, baltąją Pekino pagodą, Tibeto Potalos rūmus ir kt.

Žemaičių vyskupystės muziejus
Tai muziejus, biblioteka bei kultūros ir informacijos centras Telšių rajono savivaldybės teritorijoje, Varniuose, kaupiantis ir saugantis Žemaičių vyskupystės (iki 1926 m.) ir Telšių vyskupijos (nuo 1926 m.) meno, istorijos, memorialinį paveldą, kitas muziejines vertybes.


J. Andriusevičiaus muziejus
Randasi Gaulėnų kaime.  Tai kraštotyrinio pobūdžio muziejus, įkurtas Gaulėnų pradinėje mokykloje. Jame eksponuojama archeologinė medžiaga nuo pačių ankstyviausių laikų (neolito) bei vėlesnius laikus menanti Šatrijos, Gaulėnų, Maudžiorų, Luokės apylinkių istorinė medžiaga. Gausūs ir įvairūs muziejuje etnografiniai buities daiktų ir senųjų amatininkų įrankių rinkiniai.

Viekšnalių kraštotyros muziejus
Esantis Viekšnalių kaime, Luokės seniūnijoje. Čia eksponuojama iš aplinkinių kaimų surinkta per 1000 kaimo buities eksponatų, kurie rodomi keturiuose kambariuose.

Senovinių motociklų muziejus
Muziejus įkurtas „Auksinio elnio dvaro“ kaimo turizmo sodyboje. Čia galima pamatyti virš 40 prieškarinių, pokarinių ir vienetinių motociklų modelius, pagamintus 1901-1945 metais. Motociklai atgabenti iš įvairių pasaulio šalių.

Partneriai