(0)

Dvarai ir pilys Telšių rajone

Biržuvėnų dvaro sodyba

Dvaro sodyba stūkso vaizdingame Virvytės upės slėnyje,  rytinėje Telšių rajono savivaldybės teritorijoje, Biržuvėnų miestelyje. Tai vertingas stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys. Vyrauja baroko, klasicizmo ir istorizmo epochų architektūra. Dvaro teritorijoje galima rasti net šešias sakralines bei mitologines vietas.

Džiuginėnų dvaro sodyba
Džiuginėnų dvaras randasi prie garsiojo Džiuginėnų piliakalnio. Dvaras sudarytas iš keturių pastatų, iš kurių vienas yra gyvenamasis, o kiti – ūkiniai pastatai. Dvaro istorija siejama su garsia Žemaitijoje dvarininkų Gorskių šeima, rašytoja Žemaite, ir Žemaitijos dailės tyrinėtoju, dailininku, bei fotografu J. Perkovskiu.


Pavirvyčio dvaro sodyba
Pavirvyčio dvarą galima rasti netoli Tryškių miestelio. Šio statinio istorija siejama su garsiais Lietuvos didikais Šemetomis. Tradicinio stiliaus sodyba yra gražioje, medžiais apjuostoje vietovėje. Ypač vaizdingas Virvytės upės slėnis. Šalia dvaro galima rasti du didžiulius ąžuolus. Vieno jų apimtis – 6,20 m, kito – 5,60 m.

Brėvikių dvaro sodyba
Dvaras randasi  Brėvikiuose, netoli nuo Alsėdžių miestelio. Dvaro sodyba yra pripažinta ir turi istorinę, architektūrinę bei kraštovaizdinę vertę. Dvaras priklausė senai žemaičių bajorų Narutavičių giminei. Iki šių dienų yra išlikę medinis gyvenamasis namas, svirnas, rūsio likučiai, dalis senosios dvaro alėjos.

Žemaičių karaliaus Ringaudo dvaras A. Gedvilo Sodyboje

Dvaras yra Ryškėnuose, Telšių priemiestyje. A. Gedvilas statydamas šį dvarą norėjo ne tik išlieti savo susikaupusias kūrybines galias, bet ir parodyti senųjų laikų Žemaitijos istoriją. Patalpas puošia tautodailės kūriniai, garsių valdovų bareljefai. Kiemas išpuoštas didingais koplytstulpiais

.

Partneriai