(0)

Aktyvus laisvalaikis Švenčionių rajone

Dažasvydis

Tai įdomus, azartiškas žaidimas reikalaujantis greitos orientacijos, sveikos nuovokos ir judesio. Žaidimo esmė – nugalėti „priešą“, persikelti į numatytą punktą. Žaidime naudojami pneumatiniai markeriai, šaudantys mažais želatininiais kamuoliukais, užpildytais vandeninių dažų. Žaisti gali bet kuris suaugęs asmuo ar vaikas nuo 12 metų, prižiūrimas tėvų arba, pateikęs jų raštišką sutikimą. Randasi Švenčionėliuose.

Kochanovkos apžvalgos bokštas

Bokšto aukštis 26 m. Pakilus į 26 metrų aukštį atsiveria Bėlio ežero ir Sirvėtos regioninio parko miškų panorama. Randasi Sirvėtos regioniniame parke.

Pasivažinėjimas šunų kinkiniu

Paslauga teikiama Brižių kaime. Čia galima pasivažinėti su įkinkytais šunimis, sudalyvauti rimtesniuose žygiuose su įvairiais iššūkiais. Tiesiog pralesiti laisvalaikį tarp kinkomų šunų.

Medžioklė

Laukinių žvėrių medžioklė kaip turistams teikiama pramoga per pastaruosius kelis  metus Švenčionių rajone buvo greitai ir efektyviai išvystyta. Ateityje turėtų būti siekiama konkurencingos šios pramogos pasiūlos aplinkos.

Žvejyba

Daugelis Švenčionių rajono upių ir ežerų tinka žvejoti. Tiek vasarą, tiek žiemą puikios sąlygos žvejybai Nacionalinio bei Asvejos, Labanoro ir Sirvetos regioninių parkų ežeruose. Tačiau žvejybos, kaip atskiros paslaugos, Švenčionių rajone, kaip ir kituose Lietuvos regionuose, organizuotai niekas nesiūlo.

Vandens sportas

Švenčionių rajono ežeruose prasideda daugelis vandens turizmo trasų: galima puikiai pakeliauti baidarėmis ežerais, Žeimenos upe ir jos intakais. Tačiau plaukiojimas baidarėmis, kaip turizmo paslauga, nėra išvystytas. Tik Kaltanėnuose yra teikiamos neregistruotos šios rūšies paslaugos. Labiausiai paplitusi Švenčionių rajone vandens sporto paslauga yra valčių, vandens dviračių nuoma kai kuriuose ežeruose. 

Orientacinis sportas

Švenčionių rajone yra pakankamai orientaciniam sportui tinkamų miškų. Kasmet turėtų būti organizuojamos įvairios orientacinio sporto varžybos. Tačiau organizuotai šios paslaugos kaip mokamos pramogos užsienio turistams ar vietiniams gyventojams niekas nesiūlo.

Partneriai