(0)

Gamtos paminklai Šilalės rajone

Sietuvos kūlgrinda

 Tai vienas gausiausiai lankomų objektų Varnių regioniniame parke. Tai kovų su kryžiuočiais laikotarpiu kūlgrinda apjungusi Paršpilio ir Medvėgalio pilis. Netoli kūlgrindos aptinkamas mitologinis šaltinis - Milžinų maudykla, kaip spėjama, taip pat slaptas inžinerinis įrenginys, atlikęs spąstų funkciją.

Didžioji Akmenos rėva

 Tai akmenuotas upės slenkstis. Tai Šilalės rajojo savivaldybės saugomas gamtos paveldo objektas.

Andriejaičių ąžuolas

Ąžuolas auga ant ledynmečiu suformuoto Akmenos upės slėnio šlaito viršaus. Galiūno aukštis siekia 26 metrus, o apimtis krūtinės aukštyje – 5 metrus. Amžius nėra nustatytas, bet manoma, kad jam galėtų būti per 300 metų.

Šilalės kūlis

Randasi netoli Mosėdžio. Šio riedulio ilgis siekia net 7,48 m, plotis – 5,48 m, aukštis – 3,66 m, o apimtis – 18,33 m. Kūlio paviršius gruoblėtas, nelygus, tarytum byra dideliais gabalais. Šis granitas ypatingas, vadinamas „rapakivi” granitu. Granitą sudaro labai dideli, vietomis neįprastai suapvalinti, įvairiasluoksniai kristalai, kuriuos supa daug smulkesnė pagrindinė masė.

Dubenėtasis akmuo ir aukuro akmuo

Tai yra pagoniškos šventyklos palikimas. Šilalės kūlis vietos gyventojų dėmesį nuo seno atkreipė savo dydžiu, dėl to ir buvo pavadintas Didžiuoju kūliu. Padavimai mena, kad po akmeniu miega vėjo sūnus. Riedulys guli kalvelėje, kurią seniau iš visų pusių supo pelkės.

Aukščiausią auto magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda vietą  

Tai žymi granito plokštė bei išskirtinis gamtos paminklas – Rauško akmuo. Akmuo buvo rastas ir atkastas melioratorių Rauško kaime 1973 m. bei įkurdintas Rauško kaimo viduryje. Tačiau respublikinis kelių statybos trestas, nužiūrėjęs šį įspūdingą riedulį, 1987 m. pervežė jį ir pastatė aukščiausioje vietoje - Šilalės rajono Prienų kaime.

Partneriai