(0)

Muziejai Šiaulių rajone

Pirmasis Lietuvoje inkilų muziejus po atviru dangumi

Esantis Naisių kaime. Čia galima rasti daugiau kaip šimtą įvairaus dydžio inkilų. Kai kurie jų, nors ir skirti miško paukščiams, buvo iškelti gyvenvietėje įrengtoje ekspozicijoje. Tačiau, šiuo atveju svarbiausia, kad žmonės galėtų pamatyti ir žalvarniui, uldukui bei kuodotąjai zylei pagamintus inkilus.

Ginkūnų mokyklos muziejus 

Muziejus įkurtas 1985 metais. Jame buvo eksponuojama nuo 1961 metų rinkta medžiaga apie mokyklos įkūrėjus, pirmuosius mokytojus, mokymo priemonės. Muziejuje sukaupta virš tūkstančio eksponatų.Vertingiausi eksponatai - senieji vadovėliai, mokinių mokyklos baigimo pažymėjimai ir tie eksponatai, kurie, manome, priklausė mokyklos įkūrėjams.

Stasio Anglickio muziejus

Randasi Kuršėnuose. Muziejus buvo įkurtas 2005 m. Ekspoziciją sudaro trys kambariai: poeto ir mokytojo Stasio Anglickio memorialinis kambarys, etnografijos ir mokyklos istorijos kambariai.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras

Įsikūręs Kuršėnų dvaro rūmuose. Ekspozicijose pateikiama per 2500 eksponatų. Čia galima susipažinti su amatais nuo seniausių laikų iki šių dienų. Ypač daug surinkta keramikos dirbinių, nes nuo seno Kuršėnai vadinami Puodžių sostine.

Baltų Dievų skulptūrų muziejus

Baltų Dievų pažintinis takas – tai pasakojimas apie Dievus ir Deives, kurie šimtmečiais buvo neatsiejami nuo mūsų darbų, švenčių ir papročių. Remdamiesi rašytiniais šaltiniais, tautosakos kūriniais, įvairiapusiškais lietuvių, latvių ir prūsų mitologijos tyrinėjimais, pažintinio tako kūrėjai pirmą kartą taip išsamiai pasakoja apie dangaus ir žemės dievus, miško, vandens ir ugnies dievybes, žmogaus laimę, šeimos gerovę, namų globą. Baltų dievų pažintinis takas kviečia pažinti baltų kultūrą, puoselėti jos vertybes ir perduoti ateities kartoms.

Dviračių muziejus
Pirmasis dviračių muziejus Šiauliuose buvo atidarytas 1980 m. , dviračių gamykloje "Vairas". 1985 m. ekspozicija persikėlėį kitą vietą, kurioje ji yra ir dabar, o 1990 m. tapo žymiausio Šiaulių muziejaus "Aušra" padaliniu. 2004 m. ekspozicija buvo atnaujinta ir pavadinta "Dviratis ir Lietuva". Nors šis pavadinimas gali skambėti keistai, santykis tarp dviračiųir Lietuvos atskleidžiamas parodoje demonstruojant visų laikųpopuliariausius Lietuvoje naudotus dviračius. Viso čia – 348 eksponatai, iš kurių 79 dviračiai ir 3 velomobiliai.

Partneriai