(0)

Dvarai ir pilys Jurbarko rajone

Belvederio dvaras ir parkas 

Belvederio dvaro sodybos kompleksas atspindi romantinę mąstyseną. Šie rūmai stovi ant Nemuno kranto. Statyti itališkų vilų pavyzdžiu. Rūmai yra dviejų aukštų, kurių siluetą pagyvina masyvus triaukštis bokštas - Belvederis. Šį dvarą juosia peizažinis parkas, kuris įsilieja į natūralų mišką. Į Nemuno slėnį veda 365 pakopų laiptai besileidžiantys aukštų šlaitų terasomis. 

Veliuonos dvaras ir parkas

Veliuona, tai įspūdingu kraštovaizdžiu ir svarbiais istoriniais objektais garsėjanti sena panemunės gyvenvietė. Tai pradžios klasicistinės architektūros paminklas. Priešais rūmus yra ovalios formos, itin gražus parteris su privažiavimo keliukų kilpa. Jame auga daug retų egzotinių medžių. Veliuonos parkas buvo įkurtas dvarvietėje. Šio parko akcentas yra iš kitų kraštų atvežti medžiai. 

Koncertų ir parodų salė – cerkvė

Kunigaikščiai Vasilčikovai savo dvarą pastatė kairiajame Mituvos krante. Tai buvo neoklasicistiniai rūmai su dviem flygeliais. Netoli šiaurinio flygelio galima rasti nedidelė, bet puošnią cerkvę. Dabar šiame pastate yra Parodų ir koncertų salė, kurioje rengiamos dailės parodos ir koncertai. 

Raudonės pilis ir parkas 

Tai rezidencinė pilis dešiniajame Nemuno krante, Raudonėje. Akį patraukia šalia pilies pastatytos dvaro oficinos, oranžerija, arklidės. o visa tai supa pilies parkas, kuris yra viena iš didžiausių gamtinių vertybių Lietuvoje. Dabar parkas užima apie 25 ha plotą. Šis gamtinis objektas yra įtrauktas į seniausių Lietuvos parkų dešimtuką ir yra saugomas valstybės. 

Panemunės pilis ir parkas 

Rezidencinė pilis Jurbarko rajone, pastatyta ant aukšto Nemuno kranto. Panemunės vardą paveldėjo iš Panemunės dvaro, kurio žemėse buvo pastatyta. Šalia pilies yra senas parkas (15,62 ha) su penkiais kaskadiniais tvenkiniais.

Partneriai