(0)

Piliakalniai ir kalvos Elektrėnų savivaldybėje

Žuvyčių piliakalnis

Randasi Žuvyčuose, Vuolastos upelio kairiajame krante. Piliakalnio aikštelė keturkampė, pailga. Šlaitai statūs. Pietiniame šlaite yra kultūrinis sluoksnis, kuriame rasta lygios ir žiestos keramikos.

Pipiriškių piliakalnis 

Piliakalnis randasi slėnyje tarp Pasamanės ir Purvio ežerų esančioje atskiroje kalvoje. Piliakalnio aikštelė ovali, pailga. Joje yra kultūrinis sluoksnis, kuriame rasta brūkšniuotos, grublėtos ir gludintos keramikos.  

Latvių piliakalnis 

Piliakalnis stūkso Latvių kaime, kairiajame Neries krante. Piliakalnio aikštelė netaisyklingo trikampio formos, pailga rytų – vakarų kryptimi. Jos šiauriniame ir šiaurės vakarų pakraščiuose supiltas lanko formos pylimas. Pietiniame šlaite, žemiau aikštelės yra terasa.

Beižionių piliakalnis 

Randasi į vakarus nuo Beižionių gyvenvietės. Piliakalnis yra 12 m aukščio. Netoliese buvo rasta lipdytinos keramikos su lygiu ir grublėtu paviršiumi. Šalia piliakalnio anksčiau buvo apie 60 pilkapių su akmenų vainikais ir degintiniais kapais.

Balandiškių piliakalnis

Randasi Balandiškėse. Piliakalnis yra Juodžio ežero šiauriniame krante. Į rytus nuo piliakalnio yra gyvenvietė, kurioje buvo rasta brūkšniuotos keramikos, geležinis pentinis siauraašmenis kirvis, akmeninis kirvis su skyle kotui

.

Partneriai