(0)

Sodyba „Senosios Gegužinės ūkis“

Naminiai gyvūnai: Leidžiami naminiai gyvūnai
LKTA vertinimas
Sodybos komforto lygis
Juo žymimos kaimo turizmo sodybų kvalifikacinės (komforto) kategorijos. Jas savo nariams, teikiantiems poilsio kaime ir kaimo turizmo paslaugas, suteikia Asociacijos taryba, įvertinusi sodybos įrengimo ir poilsio kaime paslaugų teikimo lygį. Visos Asociacijos narių sodybos skirstomos į 5 kategorijas suteikiant joms vieno, dviejų, trijų, keturių ir penkių gandrų ženklus. Šios komforto kategorijos nustatomos pagal Asociacijos tarybos patvirtintus klasifikavimo reikalavimus.
Kaina
700 - 1000 €
Visa sodyba
Apdovanojimai
Metų sodyba 2015
Specializacija
Pažintinis poilsis
Aktyvus laisvalaikis
Ramus poilsis
Poilsis su šeima
Gamtą tausojanti sodyba
Šeimos šventės
Verslo renginiai
Poilsis pas ūkininką
Pramogos sodyboje
Rengiami vandens žygiai
Galimybė žvejoti natūraliuose vandens telkiniuose
Galimybė grybauti
Naminiai gyvūnai: Leidžiami naminiai gyvūnai
Sodybos privalumai
Atskira maitinimo patalpa
Atskira patalpa seminarams
Vieta palapinėms
Laužavietė
Lieptas į vandens telkinį
Vasaros estrada
Tinkama vieta maudynėms
Pavėsinė
Leidžiama atsivežti gyvūnus
Belaidis internetas
Pusryčių paslauga
Maitinimo paslauga
Galimybė išsiskalbti rūbus
Biblioteka
Lietuviška pirtis
Teritorijos apšvietimas
Draudžiama rūkyti viduje
Šeimininkai kalba
Angliškai
Angliškai
Rusiškai
Rusiškai
Lenkiškai
Lenkiškai
Lietuviškai
Lietuviškai
Svečiai priimami
Visus metus
Šeimininkai gyvena toje pačioje sodyboje
Sodyba įkurta 2012 m.
Tapo LKTA nare: 2013 m.
neribotai
Vietų palapinėms
neribotai
Vietų autonamelias/autopriekaboms
25
Miegamų vietų
Iki 60
Vietų skaičius šventėms pastate
Sodyba įsikūrusi
50 m
iki upės Neris
1 km
iki miško Gegužinės šilas
20 km
iki miesto Kaišiadorys, Jonava
500 m
iki stoties ar stotelės Senoji Gegužinė
35 km
iki oro uosto Kauno
8 km
iki maisto prekių parduotuvės Norfa, Rukla
20 km
iki maitinimo įstaigos

Senosios Gegužinės ūkis – tai viena iš ilgą ir gražią istoriją turinčio Gegužinės kaimo, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas jau nuo XV amžiaus, sodybų. Sodyba įkurta senojoje Gegužinės kaimo dalyje, iki šiol vadinama Senąja Gegužine. Statiniai pastatyti dvarvietės vietoje. Šios žemės ir dvarai nuo keturioliktojo amžiaus vidurio priklausė dvarininkams Mardosams. 1494 metais Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Gegužinės dvarą padovanojo didikui Grigaliui Stanislovaičiui Astikui. Šią privilegiją 1511 metais patvirtino Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Senasis. Vėliau šias žemes valdė Trakų vaivada Jonas Glebavičius, Upytės maršalka Čičinskas, dvarininkai Tolvaišos, Vodorackis, Rolevskis, baronai Korfai. Apie 1856 metus čia susiformavo dvi dvarų sodybos – Korfų ir Žižniauskų (Žižnevskių). O apie 1930 metus iš dvarininkų Žižniauskų 70ha žemės nupirko iš JAV grįžęs Kajetonas Staniūnas ir perdavė savo žentui, būsimam Gegužinės girininkui, mūsų seneliui Mykolui Bortkūnui. Nuo tada Bortkūnų šeimos pavardė tapo žinoma šiose vietose. Deja, 1941 metais girininkas Mykolas Bortkūnas buvo ištremtas į Archangelsko kraštą, žmona Stefanija su keturiais vaikais išvežta į Altajaus kraštą, turtas konfiskuotas. 1991–1996 metais vyriausiojo Mykolo Bortkūno sūnaus Jurgio iniciatyva atkurta nuosavybė į turėtą žemę, mišką ir likusius ūkinius pastatus, o 2007 metais į Senąją Gegužinę, perstatytą buvusią vandens siurblinę atsikėlė gyventi vyresnysis Jurgio Bortkūno sūnus Rolandas su šeima.

Šiuo metu sodyboje gyvena dviejų brolių – Benjamino ir Rolando Bortkūnų šeimos. Sodybai priklauso 2011 metais baigtas statyti didysis namas, rekonstravus sovietinių laikų paliktą vandens siurblinę, pastatytas svirnas, bei du seni klojimai, vienas iš kurių atnaujintas ir pritaikytas tvartui, klėtis, pirtis. Rolandas Bortkūnas ir jo žmona Neringa yra architektai, paskutinį dešimtmetį besidomintys senąja Lietuvos kaimo architektūra, rašantys šia tema straipsnius, knygas, propaguojantys mūsų statybos tradicijas seminaruose ir susitikimuose. Todėl nenuostabu, kad sodyba statoma naudojantis senąja archyvine medžiaga, išsaugant senąsias Vakarų Aukštaitijos sodybai būdingas formas ir detales, bet tuo pačiu ir aprūpinant statinius visomis šiuolaikinėmis medžiagomis ir inžinerinėmis sistemomis.

Sodyboje vyksta įvairūs renginiai, skirti tautinį identitetą atspindinčių sričių puoselėjimui ir propagavimui bei profesionaliojo meno sklaidai. Čia galima apsistoti nedideliame šeimos viešbutėlyje, susipažinti su ūkio gyvenimu ir jo gyventojais, pamatyti kraštovaizdį plaukiant Nerimi ar važiuojant dviračiu. Galima organizuoti šeimos ar įmonės renginius, stovyklas.

Jei Jūs neabejingi mūsų tautiniam kultūriniam palikimui ir jo puoselėjimui, jei Jūs mylite ir gerbiate mūsų gamtą, jei Jums nesvetimas šiandieninio meno pasaulis, kviečiame Jus užsukti ir pasisvečiuoti.

Bortkūnų šeima

Sodyba „Senosios Gegužinės ūkis“ LKTA narys nuo 2013 metų.

Partneriai