Asociacijos naujienos

2019-01-31

Atraskime senuosius sodus bei parkus Lietuvoje ir Latvijoje


Sausio 25 d. Litexpo parodų rūmuose Tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR metu Lietuvos kaimo turizmo asociacija drauge su partneriais pristatė Interreg programos projekto „Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ (HERITAGE GARDENS) Nr. LLI-181 rezultatus.
 

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto bei Dobelės instituto specialistai aptarė vykdytas veiklas, pasiekimus, savo įžvalgas bei pasidalino naujai išleistais leidiniais.

LKT Asociacija supažindino su naujai sukurtu produktu – Paveldo sodais. Senąsias sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų veisles kultivuojantys objektai yra gamtinis ir kultūrinis paveldas, o pritaikius šiuos objektus turistams, rinkai siūlome naujas kryptis ir idėjas keliavimui. Renginio dalyviams buvo pristatytas naujas žemėlapis, kuriame 7 skirtingi maršrutai dviračiu arba automobiliu, 109 objektai, kuriuose vis dar išlikę senųjų tradicinių veislių sodo, daržo ar dekoratyvinių augalų pavyzdžių.  

Pristatymo renginį vainikavo obuolių, raugintų produktų, netradicinių ledų bei saldainių, įvairių pagardų degustacija. Renginio dalyviai mielai ragavo tradicinius produktus, pateiktus naujomis formomis ir skoniais bei neskubėjo skirstytis. Vyko konsultacijos su sodininkystės specialistais ir naujų receptų kūrėjomis.

O mes visiems dalyviams linkėjome keliauti po Lietuvą ir jos regionus, kol dar turime ką pamatyti, atrasti ar paragauti. 

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą "Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas (HERITAGE GARDENS)”. Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Specialūs pasiūlymai

Survilų sodyba

Jonavos rajonas

Sodyba „Duburiai“

Ukmergės rajonas

Paskutinė minutė

„Baluošo krantas“

Ignalinos rajonas

liko: 4 d. 3 val. 53 min.

Sodyba „Svajonių Dvaras“

Anykščių rajonas

liko: 2 d. 3 val. 53 min.