Asociacijos naujienos

2018-12-05

LKTA dalyvavimas Europos kaimo turizmo federacijos „EUROGITES“ veikloje


Lietuvos kaimo turizmo asociacija 2018 metų sausio – gruodžio mėnesiais vykdė LR Žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą (pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla narystės Europos Sąjungos ir kitose tarptautinėse organizacijose finansavimo taisykles) – Atstovavimas EUROGITES.

Projekto įgyvendinimo metu buvo finansuojamos narystės mokesčio, komandiruočių, seminarų, darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įmokų išlaidos. Projekto išlaidos buvo finansuotos 100 proc., išskyrus darbo užmokestį ekspertams, kurio intensyvumas siekė 50 proc.

Šiais metais LKTA ekspertai, darbuotojai ir kiti nariai dalyvavo sekančiuose renginiuose:

  • 83-ojoje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje "Žalioji savaitė 2018" Berlyne (Vokietija);
  • EuroGites Generalinėje asamblėjoje 2018 Bukarešte (Rumunija);
  • Darbo grupės susitikimas Taline (Estija) dėl ECRT 2018;
  • Europos kaimo turizmo kongresas Druskininkuose (Lietuva);
  • Gerosios praktikos vizitas Ispanijoje;
  • World Travel market 2018 Londone (Didžioji Britanija);
  • Baltijos jūros regiono turizmo forumas Rygoje (Latvija);
  • Turizmo darbo grupės susirinkimas Minske (Baltarusija).

Reikšmingas renginys visai kaimo turizmo bendruomenei buvo tarptautinis Europos kaimo turizmo kongresas Druskininkuose, kuriame dalyvavo atstovai iš 30 pasaulio šalių. Kongresas buvo organizuojamas drauge su Eurogites atstovais. Renginyje pranešimus skaitė lektoriai ir iš tokių tolimųjų šalių kaip Kinija, Kosta Rika, Gvatemala, Kolumbija, Pietų Afrikos respublika ar Indija. Nors esame ir maža šalis, tačiau turime atsižvelgti į visų turistų poreikius ir prie jų taikytis, jei norime konkuruoti tarptautinėse rinkose, o tam potencialą tikrai turime.
 

Eurogites projekto ataskaitinis seminaras vyko 2018 m. gruodžio 3 d. Jurbarko rajono kaimo turizmo sodyboje „Vila Bisena“, kuriame dalyvavo 25 klausytojai. Ataskaitinio seminaro metu asociacijos prezidentas L. Žabaliūnas skaitė pranešimą apie šiais metais vykdytą atstovavimo veiklą ir pateikė įžvalgas bei rekomendacijas kaimo turizmo verslininkams dėl kaimo turizmo vystymo krypčių Europoje bei pasaulyje. Ekspertai, dalyvavę gerosios praktikos vizituose taip pat pasidalino savo pastebėjimais ir įgytomis naujomis žiniomis, kurias galima pritaikyti mūsų kaimo turizmo sektoriui.

Specialūs pasiūlymai

Sodyba „Tarp liepų“

Anykščių rajonas

Sodyba „Poilsis Vištytyje“

Vilkaviškio rajonas

Paskutinė minutė

Sodyba „Poilsis Vištytyje“

Vilkaviškio rajonas

liko: 4 d. 23 val. 14 min.

Sodyba „Vilaitė“

Prienų rajonas

liko: 6 d. 23 val. 14 min.