Asociacijos naujienos

2018-09-26

Vietinio maisto tiekimo B2B verslo modelio vystymas Baltijos jūros regione: tyrimo rezultatai


Lietuvos kaimo turizmo asociacija, įgyvendindama Interreg programos projektą “Vietinio maisto tiekimo B2B verslo modelio vystymas Baltijos jūros regione“, atliko tyrimą, apklausdama Lietuvoje veikiančius maisto tinklus ir distributorius. Tokio tipo tyrimai buvo atliekami visose projekte dalyvaujančiose šalyse – Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir Pskovo regione Rusijoje.

Lietuvoje verslas verslui modelis šiame sektoriuje dar tik kuriasi. Dažniausiai vietiniai ūkininkų produktai parduodami galutiniam vartotojui. Mūsų siekis – paskatinti B2B bendradarbiavimą, kad ūkininkai kokybiškus, lietuviškus produktus tiektų restoranams, kepyklėlėms, mokykloms, darželiams. Taip pat pastebime, kad reikalingas ir visuomenės švietimas, jog vietinio produkto pasirinkimas turėtų būti prioritetinis ir viešojo maitinimo įstaigose.

Apibendrinti įdomesni faktai apie Baltijos jūros regione veikiančius maisto tiekimo tinklus ir atskirus distributorius:

  • 24 % maisto tinklų ir net 41 % distributorių veikia daugiau nei 10 metų;
  • 97 % maisto tinklų dalyvių yra ūkininkai;
  • 80  maisto tinklų ir  76  distributorių mano, jog visuomenė negauna pakankamai informacijos apie vietinius produktus ir jų teikiamą naudą;
  • Beveik 53  maisto tinklų ir 58  distributorių nenaudoja jokios elektroninės platformos ar IT sprendimų vykdant savo veiklą.

 Plačiau apie tyrimą rasite čia.

Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Specialūs pasiūlymai

Sodyba „Poilsis Vištytyje“

Vilkaviškio rajonas

„Baluošo krantas“

Ignalinos rajonas

Paskutinė minutė

Sodyba „Duobys“

Molėtų rajonas

liko: 6 d. 3 val. 8 min.

Sodyba „Nieda“

Lazdijų rajonas

liko: 2 d. 3 val. 8 min.