Asociacijos naujienos

2018-04-20

Nuo ūkio iki stalo – skandinavų patirtis – trumpos maisto grandinės idėja


Lietuvos kaimo turizmo asociacija, įgyvendindama Interreg programos projektą “Vietinio maisto tiekimo B2B verslo modelio vystymas Baltijos jūros regione“ (Baltic sea food) dalyvavo gerosios praktikos vizite Švedijoje Skane regione bei Danijoje Bornholm saloje.

Vizito metu buvo aplankytos įmonės, dirbančios kaip vietinio maisto distributoriai, bei ūkiai, kurie tiekia prekes distributoriams. Distributorius Bonden‘s Skafferi jau 10 metų pristato restoranams vietinių ūkininkų produkciją ir vadovaujasi principu „mąstyk pasaulietiškai, rinkis vietinį produktą“. Švedijoje tokių tinklų yra apie 200, kai tuo tarpu Lietuvoje panašių tinklų galime suskaičiuoti iki 10. Koks B2B (verslas verslui) modelis tiktų mūsų šalyje? Baltijos jūros valstybių skirtumai, pradedant bendradarbiavimo su valdžia forma, žmonių mentalitetu ir verslo kultūra sako, jog vieningo modelio visoms valstybėms ir negali būti.

Skandinavijos šalyse be galo vertinamas yra vietinis maistas, tą supranta ne tik eilinis vartotojas, bet ir vietos valdžia, dedanti visas pastangas, kad mokyklose ir darželiuose būtų pateikiami vietiniai produktai. Pas mus žmonės restoranuose ar kitose maitinimo įstaigose neklausia, nesidomi iš ko pagaminti vieni ar kiti patiekalai. Todėl ne mažiau svarbus yra ir visuomenės švietimas - pirmenybė vietiniams produktams ir vietinių smulkių ūkininkų palaikymas.

Vietinio maisto tinklų B2B verslo modeliai Švedijoje ir Danijoje

 

Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Specialūs pasiūlymai
Paskutinė minutė

Sodyba „Poilsis Vištytyje“

Vilkaviškio rajonas

liko: 6 d. 19 val. 50 min.

Sodyba „Svajonių Dvaras“

Anykščių rajonas

liko: 4 d. 19 val. 50 min.