Asociacijos naujienos

2017-12-11

Svarūs rezultatai mokesčių reglamentavime


Po nesuskaičiuojamų LKTA prezidento Lino Žabaliūno susitikimų pastarąjį pusmetį su seimūnais, LRS komitetų nariais, ministrais ir socialiniais partneriais - Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija - pasiekta svarių rezultatų mokesčių reglamentavime.

Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas, pratęsdamas lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymą turizmo veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms. Tiesa, terminuotai – iki 2022 m. gruodžio 31 d.

 

Dar vienas labai svarbus pasiekimas - Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimas. Buvo pritarta LKTA siūlymui, kad Individualios veiklos pelnas pagal pažymą, neviršijantis 20 tūkst. (LRV siūlymas buvo 10 tūkst.) eurų per metus, faktiškai būtų apmokestinamas 5 proc. tarifu.
Pabrėžtina, kad Seimas pritarė GPM įstatymo pakeitimams, pagal kuriuos individualios veiklos pajamų apmokestinimas jau nuo kitų metų priklausys ne nuo profesinės veiklos rūšies, kaip yra šiuo metu, bet nuo per metus gaunamo pelno dydžio.

 

Po daugelio diskusijų ir įrodymų, pasiektas dar vienas svarbus dalykas, kad Verslo liudijimo reglamentavimas išliks nepakitęs.

Specialūs pasiūlymai

„Pas Šeštoką“

Molėtų rajonas

Sodyba „Nieda“

Lazdijų rajonas

Paskutinė minutė

„Pas Šeštoką“

Molėtų rajonas

liko: 1 d. 22 val. 13 min.

Sodyba „Duburiai“

Ukmergės rajonas

liko: 1 d. 22 val. 13 min.