Agroturizmo produktų vystymas

Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje - Lietuvoje

Heritage based agritourism product development in Latvia - Lithuania.

Projekto Nr. LLI-65

Projektas skirtas darniai kultūrinio paveldo išsaugojimo plėtrai ir kultūrinio paveldo paslaugų bei produktų skatinimui, siekiant padidinti turistų skaičių programos įgyvendinimo teritorijoje. Pagrindinis projekto tikslas yra darnaus tarpvalstybinio kultūrinio paveldo skatinimas per agroturizmo produktus programos teritorijoje Latvijoje ir Lietuvoje.

Daugumoje ūkių kaime žmonės vis dar naudoja tradicinius senovinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, išlaiko senąsias tradicijas amatuose, statyboje, architektūroje. Projekto komanda laiko šias tradicijas kultūriniu kaimo paveldu ir mato didelį potencialą atsirasti konkurencingam tarpvalstybinio paveldo agroturizmo produktui. Šis produktas bus pristatomas turistams atviruose ūkiuose – gyvai bus galima ne tik pamatyti bet ir patiems išbandyti kaimo paveldo tradicijas. Atviri ūkiai bus prieinami turistams, juose veiks senovinių namų ūkio rakandų muziejai, vyks ekskursijos su gidais, bus galima sudalyvauti meistriškumo edukacinėse pamokose, parodančiose senųjų tradicijų išsaugojimą (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos kepimo, puodų žiedimo metodai ir kiti amatai), bus galimybė apsigyventi ūkiuose, dalyvauti interaktyviose programose, degustacijose, veiks mažos parduotuvėlės siūlančios ūkiuose pagamintus produktus ar suvenyrus. Šie programos teritorijoje esantys ūkiai parodys didelę regionų įvairovę ir bus įtraukti į turistinius maršrutus bei siūlomi grupėms ar pavieniams keliautojams ne tik juos aplankyti, sudalyvauti siūlomose programose, bet ir ten apsistoti.

Agroturizmo produktai, skatinantys tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir kultūrinio paveldo išsaugojimą, atsiras palaipsniui – sukūrus kriterijų sistemą ir gerosios praktikos gaires būsimiems paslaugų teikėjams, prasidės reklaminė kampanija, produktai bus atpažįstami ir tik tada pateks į rinką.

Projekto tikslai

Projekto tikslas - sukurti ir skatinti tvarų tarpvalstybinį agroturizmo produktą, kuris yra prieinamas visoje programos teritorijoje Latvijoje ir Lietuvoje, tokiu būdu išsaugant kultūros paveldą, plėtojant ir propaguojant juo grindžiamus produktus ir paslaugas bei skatinant turistų skaičiaus padidėjimą regione. Šio agroturizmo produkto pagrindas bus ūkiai, kuriuose išlaikytos žemės ūkio, žuvininkystės, amatų, maisto produktų gamybos ir perdirbimo tradicijos.

Projekto rezultatai:

1) tradiciškai gaminami agroturizmo produktai (50 ūkių ir/ar sodybų Lietuvoje ir Latvijoje), įtraukti į 10 turistinių maršrutų;

2) metodinė medžiaga ūkiams ir sodyboms apie agroturizmo produkto kūrimą (produkto kriterijai, 3 knygų rinkinys, informaciniai seminarai, produktų akreditavimas ;

3) rinkodaros ir populiarinimo kampanija.

Bendras projekto biudžetas yra 235 881 Eur, iš kurių 200 499 Eur finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Programos svetainė: www.latlit.eu

Oficiali ES svetainė: www.europa.eu

PROJEKTO NAUJIENOS:

http://www.atostogoskaime.lt/news/555/70/Kvieciame-Jus-dalyvauti-akcijoje-Atviros-dienos-kaime

http://www.atostogoskaime.lt/news/560/70/Akcija-Atviros-dienos-kaime-ziniasklaidoje

http://www.atostogoskaime.lt/news/562/70/Ar-jau-issirinkote-uki-ar-sodyba-kuriuos-lankysite-kita-savaitgali

http://www.atostogoskaime.lt/news/563/70/Jau-nuo-siandien-galima-pasiimti-nemokamus-akcijos-Atviros-dienos-kaime-zemelapius

http://www.atostogoskaime.lt/news/567/70/Pirmasis-akcijos-Atviros-dienos-kaime-blynas---neprisviles

http://www.atostogoskaime.lt/news/574/70/Kvieciame-ukius-tapti-lankomais

Šis dokumentas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio dokumento turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

Specialūs pasiūlymai

Sodyba "Gribžė"

Klaipėdos rajonas

„Pas Šeštoką“

Molėtų rajonas

Paskutinė minutė

Sodyba „Poilsis Vištytyje“

Vilkaviškio rajonas

liko: 2 d. 16 val. 51 min.

"Žiežulinio sodyba"

Ignalinos rajonas

liko: 16 val. 51 min.