Aktyvus laisvalaikis Vilniaus rajone

Žirgynai
 
Vilniaus rajonas seniai žinomas kaip sportinių ir veislingų žirgų augintojų kraštas. Pasigrožėti žirgais, jodinėti, užsakyti kitas paslaugas galima keturiuose rajono žirgynuose (Riešės sen.: „Civinskų žirgai“ (Raudondvario k.); Avižienių sen.: „Malinauskų žirgai“, SP UAB „Vilniaus žirgynas“ (Riešės k.); Rudaminos sen.: UAB „Petesha“ (Petešos k).
 
Tarptautinis stručių augintojų centras
 
Tai Gineitiškėse įsikūrusistručių ferma. Čia mielai apsilanko mokiniai ir darželinukai. Vaikai gali ne tik susidraugauti su suaugusiais stručiais ir jų mažyliais, bet taip pat pasidžiaugti ir Kamerūno ožiukais, Australijos zuikučiais. Leidžiama pavaišinti stručius daržovėmis ir varžybose laimėti stručio plunksną, o labiau pasistengus – net stručio kiaušinį. 
Žūklės megėjams
 
Žūklės mėgėjai čia gali naudotis Kalveliuose (Kalvelių sen.) ir Arvyduose (Bezdonių sen.) esančiais tvenkiniais. 
 
Dariaus ir Girėno vardo lėktuvų eskadrilės būstinė
 
Yra Kyviškėse. Čia galima išsinuomoti oro transportą, organizuojami pramoginiai skrydžiai.
 
Turistiniai maršrutai 
 
Vilniuje prasideda daugiausia turistinių maršrutų. Vienas iš jų veda iš Vilniaus miesto per Verkių regioninį parką ir Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinį, Verkių, Kalvarijų ir Trinapolio apylinkių kultūriniu kompleksu, pro Verkių rūmus, Šv. Kryžiaus bažnyčią ir Kryžiaus kelio koplyčias bei Trinapolio bažnyčią. Nuo Verkių parko galima nukeliauti į Joneikiškių kaime įkurto 1991 m. Europos parką. 
 
Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas
 
Šiandien ąžuolynai Lietuvoje užima tik apie 1,5 procento miškų.  Dūkštų ąžuolynas  tuo ir unikalus, kad  yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių  iki šių dienų Lietuvoje išlikusių  ąžuolynų. Jis užima net 302 ha plotą. Ąžuolų amžius 180 – 200 metų. Vilniaus miškų urėdijos miškininkai, suprasdami šio ąžuolyno svarbą ir norėdami supažindinti visuomenę su Dūkštų ąžuolyno vertybėmis, bendradarbiaudami su Neries regioninio parko direkcija, įrengė pažintinį taką. Jis visas yra pritaikytas neįgaliesiems, vaikams, pagyvenusiems lankytojams, sudaryta galimybė eiti trumpesnes žiedines atkarpas. Palei Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką pastatytos daugiau kaip 38 skulptūros, vaizduojančių lietuvių legendų ir mitologijos personažus. Dūkštų ąžuolyno pakraštyje stūkso didelis akmuo su iki šiol neperskaitytais rašmenimis.

Dūkštos pažintinis pėščiųjų takas
 
Šiuo taku keliauti galima drąsiai – tikrai nepasiklysite, nes visą maršrutą Jus lydės krypties rodyklės ir nuorodos, kurio objekto link Jūs artėjate. Iš viso Jūsų laukia pažintis su 3 piliakalniais (Bradeliškių, Karmazinų, Buivydų), įspūdingomis Dūkštų ir Karmazinų atodangomis, didžiuliais rieduliais upelėje, senais ąžuolais. Be to, Jūsų laukia vikrumo išbandymas pereinant brastas ir kopiant į stačius  Dūkštos pakrančių kalvų šlaitus. 
Kairiojo Neries kranto turistine trasa
 
Didžiausia trasos vertybė – sudėtingas ir įdomus geomorfologiniu požiūriu Neries slėnis ir jį supantys miškai, iš kurių patys seniausi ir natūraliausi paskelbti ES svarbos Natura 2000 teritorija. Čia susipina kelių tipų kraštovaizdžiai: vaizdingi kalvynai, žaliuojančios paslaptingos griovos, retųjų augalų prieglobstis -  upelių slėnių pievos, miškai ir raguvos.Trasa vingiuoja palei grybo formos Didžiąją Neries kilpą tai priartėdama prie upės, tai vėl pasukdama į miškų glūdumą. 
 
 

Sodybos Vilniaus rajone

25
27
28
Dėl kainų teiraukitės pas sodybos šeimininką.

Miegamų vietų: 45

Vietų šventėms: 100

21
25
28

Vieta: 15-29

Sodyba: 2900-3500

Miegamų vietų: 120

Vietų šventėms: 200

21
26
27
28

Vieta: 15-40

Sodyba: 250-2500

Miegamų vietų: 65

Vietų šventėms: 110

15
27
28
29

Vieta: 12-15

Sodyba: 500-1200

Miegamų vietų: 34

Vietų šventėms: 50

16
21
27
28

Vieta: 16-29

Sodyba: 999-2149

Miegamų vietų: 60

Vietų šventėms: 80