Akcija „Atviros dienos kaime“

Lietuvos kaimo turizmo asociacija ir Latvijos kaimo turizmo asociacija susivienijo dėl bendro tikslo - akcijos "Atviros dienos kaime". Šios akcijos tikslas - populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus bei pagamintus produktus, skatinti žmones iš miestų vykti į kaimus ir rinktis poilsi praleisti ten.

Dvejus metus iš eilės vykusi akcija Lietuvoje subūrė nemenką skaičių sodybų, ūkių, muziejų, dvarų, bendruomenių centrų ir kitų įdomių objektų, kurie atvėrė savo duris lankytojams bei siūlė ypatingas paslaugas ir pramogas! Kadangi šiais (2018) metais akcija Lietuvoje ir Latvijoje vyko skirtingais savaitgaliais, lankytojai galėjo pasisvečiuoti ne tik gimtosios šalies sodybose ir ūkiuose, bet ir pas kaimynus.

Akcijos dalyviai kvietė miestiečius praleisti savaitgalį kaime ir susipažinti su gyvenimo jame įdomybėmis. Šiais metais akcijoje dalyvavo daugiau nei 200 įvairių paslaugų teikėjų, tad tai buvo ne tik unikali proga susipažinti su kaimo gyvenimu, bet ir savo akimis išvysti, kaip gimsta produktai, kurie patenka ant mūsų stalų: kaip rūkoma žuvis, kepama duona, veliama vilna ar lipdomi molio dirbiniai. Juk ne kiekvienas turime galimybę prisiliesti prie tikro lietuviško kaimo, savo rankomis išsikepti duonos ar įsigyti sveikų, tėviške kvepiančių produktų tiesiai iš ūkininkų.

Visą informaciją apie akciją, jos rezultatus, dalyvavusių narių pasiūlymus galite rasti dešiname šone esančioje skiltyje.

Kviečiame mėgautis Lietuvos kaimu, pažinti jį ir pamilti!

Akcija organizuojama įgyvendinant projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas”. Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.