Akciją „Atviros dienos kaime“

Lietuvos ir Latvijos ūkiai bei kaimo turizmo sodybos gegužės 27 – 28 d. atvers savo duris miestui – lankytojams, pageidaujantiems pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog besidomintiems galimybe atostogas praleisti kaime.

Tai ne tik unikali proga susipažinti su ūkininkų kasdiene veikla, bet ir savo akimis išvysti, kaip gimsta produktas, kuris patenka ant mūsų stalų: kaip rūkoma žuvis, kepama duona, veliama vilna ar lipdomi molio dirbiniai. Juk ne kiekvienas turime galimybę prisiliesti prie tikro lietuviško kaimo, savo rankomis išsikepti duonos ar įsigyti sveikų, tėviške kvepiančių produktų tiesiai iš ūkininkų.

Pamatę kaip gimsta produktas, sužinoję jo gamybos subtilybes „Atvirų durų kaime“ lankytojai galės įvertinti ūkininkų darbą ir pastangas tiekti kokybiškus ir su meile pagamintus produktus bei užmegzti nuolatinį ryšį, kad maisto tiekimo grandinė būtų ne tik trumpa, bet ir patikima.

Lankomų ūkių ir kaimo turizmo sodybų pasiūlymai Lietuvoje akcijos dienomis, jų lankymo laikai bei sąlygos skelbiamos čia.

Akcijos Lietuvos ir Latvijos žemėlapis lietuvių kalba.

Akcijos Lietuvos ir Latvijos žemėlapis latvių kalba.

 

Kviečiame mėgautis Lietuvos kaimu, pažinti jį ir pamilti!

 Patarimai sodybų ar ūkių lankytojams:

  1. Išsirinkite kaimo turizmo sodybas ir ūkius bei suplanuokite savo maršrutą. Akcijos sodybas ir ūkius rasite skiltyje www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai ir akcijos žemėlapyje. Turėkite omenyje, kad dažna kaimo turizmo sodyba, užsiimanti tik svečių apgyvendinimu, akcijų dienomis gali pasiūlyti įvairių pramogų, pvz. degustacijas, ekskursijas, orientacinius žaidimus ir t.t.
  2. Akcijos dienomis šeimininkai Jūsų lauks 10:00 – 18:00 val. Nebent ūkio ar sodybos akcijos profilyje  yra pateiktos kitos lankymo valandos.
  3. Būtinai praneškite apie savo vizitą ūkio ar sodybos šeimininkui! Siūlome Jums prieš apsilankant savo vizito laiką suderinti su šeimininkais, kad jie galėtų suplanuoti Jūsų priėmimą. Kontaktinę sodybų ir ūkių informaciją rasite skiltyje www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai.
  4. Pasiruoškite kelionei. Prisiminkite posakį – „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Todėl pasirūpinkite patogiais ir tinkamais oro sąlygoms rūbais ir avalyne kelionei į kaimą.
  5. Ūkiuose ir sodybose bus galimybė įsigyti kaimiškų produktų. Atsiskaitymai banko kortelėmis dažnuose ūkiuose ir sodybose yra neįmanomi, todėl turėkite grynųjų.
  6. Kad lengviau atrastumėte sodybas ar ūkius, naudokitės mūsų parengtu žemėlapiu, lankytinų sodybų ir ūkių GPS koordinatėmis ar Lietuvos kelių žemėlapiu.

Akcija organizuojama įgyvendinant projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas”. Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Akcijos organizatoriai ir projekto partneriai:

Lietuvos kaimo turizmo asociacija ir Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku ceļotājs“.

 

Akcijos partneriai: